• pl
 • en
 • Wydarzenia

  Wystawa w Kasztelu w Szymbarku
  „Siła wypadkowa”Siły, doświadczenia, emocje, które artystka przetwarza na język sztuki stały się motywem przewodnim wystawy. Siła wypadkowa to działanie kilku sił przyłożonych do tego samego ciała, powodujące zmianę pędu ciała. Siły, tworzące sumę wektorową są siłami składowymi, które mogą być rzeczywiście działającymi siłami lub składowymi innych sił. Twórca podlega wpływom zewnętrznym, aktualnym przeżyciom emocjonalnym, co […]

  „Siła wypadkowa”
  Siły, doświadczenia, emocje, które artystka przetwarza na język sztuki stały się motywem przewodnim wystawy. Siła wypadkowa to działanie kilku sił przyłożonych do tego samego ciała, powodujące zmianę pędu ciała. Siły, tworzące sumę wektorową są siłami składowymi, które mogą być rzeczywiście działającymi siłami lub składowymi innych sił. Twórca podlega wpływom zewnętrznym, aktualnym przeżyciom emocjonalnym, co ma wydźwięk w powstających pracach, jest to swoista siła wypadkowa.

  Wystawa ma charakter retrospektywny prezentowane prace powstawały na przestrzeni wielu lat, w kluczowych momentach rozwoju twórczego. Widz ma szanse zobaczyć dzieła tworzone już w czasach licealnych, podczas studiów i okresu pracy samodzielnej. Wystawa skomponowana jest z rzeźb i rysunków, które stanowią dla autorki główne środki artystycznego wyrazu.


  https://glos24.pl/wystawa-anny-zielinskiej-w-szymbarku